Foto: pixabay

Společnost HTC pracuje na rozšíření VR, mohlo by se jednat o snímač rtů

Společnost HTC něco chystá. Co přesně, ale zatím neprozradila, avšak škádlí své fanoušky sérií neurčitých fotografií s otázkou: co to může být? A protože fanoušci mají rádi podobné šifry a pamatují se, co v historii společnost probírala a slibovala, známe pravděpodobně odpověď. Mohlo by se jednat o systém trackování pohybu rtů, o kterém zástupci HTC mluvili už na Game Developers Conference v roce 2019.

Moderní brýle pro VR využívají trackování očí, sledování rtů by byla novinka. Otázkou je, k čemu by sledování rtů bylo. U pohybu očí některé systémy produkují kvalitnější obraz pouze na místě, na které se uživatel právě dívá a ušetří tím část výkonu. U rtů půjde spíše o kosmetickou záležitost, HTC říká, že s touto technologií experimentuje a zkouší její možnosti.

V minulosti se už objevily návrhy vývojářů, kteří se k prototypům zařízení dostali dříve. Ti jeho funkci integrovali do sociálních aplikací VR. Avataři daných uživatelů díky tomu dokázali během řeči přesně kopírovat pohyb rtů.

Převedení lidských pohybů do VR je základem autentického zážitku. Od samého začátku sleduje zařízení pohyb hlavy a pomocí ovladačů (nebo později speciálních rukavic či senzorických modulů) pohyb rukou.

Facebook již v roce 2019 experimentoval se sledováním obličeje pro náhlavní soupravy Oculus. V nedávném rozhovoru generální ředitel Facebooku Mark Zuckerberg také zopakoval, jak důležité jsou pro jeho vizi budoucnosti VR realistické avatary – animované sledováním obličeje a očí.

Zdroj: theverge.com