Zdroj: blog.vive.com

Společnost HTC představila trojici nových modulárních headsetů

Jednou z hlavních událostí letošního roku na poli virtuální reality bude vydání titulu Half-Life: Alyx. Někteří výrobci VR brýlí se snaží stihnout vydání svých nových produktů dříve, než tato hra vyjde (oficiální termín je 23. března), není proto divu, že společnost HTC představila hned tři nové headsety.

https://d201n44z4ifond.cloudfront.net/wp-content/uploads/sites/6/2020/02/19140736/Cosmos_Elite_Family.pngMluvit tedy o nových headsetech je možná trochu nadnesené, protože se jedná o o tři různé varianty původního zařízení HTC VIVE Cosmos. HTC tak může o něco lépe strukturovat své portfolio a nabídnout produkty v různých cenových hladinách. Všechny brýle budou pracovat s rozlišením 2880 x 1700 pixelů při obnovovací frekvenci 90 Hz.

Nejvyšším produktem nové řady je VIVE Cosmos Elite, který kombinuje sledování polohy pomocí externích snímačů a kamerami na brýlích samotných. HTC slibuje, že tato kombinace přinese přesnější údaje o poloze jak hráče jako takového, tak jeho hlavy. Brýle navíc přináší kompatibilitu s veškerým příslušenstvím jak z portfolia HTC Vive, tak Steam VR. Zajímavostí je také možnost výměny předního panelu, která do budoucna slibuje rozšíření o nové hardwarové prvky. Cena těchto brýlí bude v ČR 25.599 Kč. K dispozici by měl být i samostatný čelní panel, který bude možné připojit na původní HTC VIVE Cosmos.

https://d201n44z4ifond.cloudfront.net/wp-content/uploads/sites/6/2020/02/19140855/Cosmos-XR-left.jpgDruhým, zatím trochu záhadným produktem je VIVE Cosmos XR, headset kombinující možnosti AR a VR. Jeho výrobce slibuje, že o jeho vlastnostech se více dozvíme na GDC 2020, kde jejich možnosti nabídne vývojářům.

Cenově nejdostupnější by měla být souprava VIVE Cosmos Play. Ta využívá pro orientaci v prostoru šest kamer. Díky tomu není nutné instalovat externí sledovací zařízení nebo body, k nimž by se brýle měly připojit. Tyto brýle budou na našem trhu k dispozici za 21 590 Kč.

Zdroj: blog.vive.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.