Foto: se svolením Huawei

Společnost Huawei představila chytré hodinky, v nichž lze nabíjet bezdrátová sluchátka

Ačkoli jsou bezdrátová sluchátka pohodlná, mají také jednu nevýhodu – nabíjecí pouzdro, které s sebou musíte nosit. Společnost Huawei napadlo, jak tento problém vyřešit a představila chytré hodinky Watch Buds, do nichž lze uložit a nabít bezdrátová sluchátka.

Prozatím víme, že sluchátka se budou připevňovat a nabíjet na spodní straně ciferníku, který lze otevřít. Uvnitř se nachází prohlubně, do nichž lze sluchátka uložit, držet tam budou pravděpodobně pomocí magnetů (viz video QSQTechnology na konci tohoto článku). Zavřené hodinky vypadají jako běžné větší hodinky (design je podobný jako u řady Watch GT), které jsou ale pochopitelně o něco širší.

Watch Buds mají ocelové pouzdro o kožený řemínek. Běží na nich vlastní systém Huawei HarmonyOS. Specifikace prozatím nejsou k dispozici, jisté ale je, že nebude chybět velká baterie (z níž budou napájeny hodinky i sluchátka).

Prozatím není jasné, kdy a na které trhy Huawei nové hodinky uvede. Již nyní však můžeme s jistotou říci, že se jich nedočkají v USA vzhledem k tamnímu statusu společnosti Huawei. Na evropský trh však možná dorazí. Necháme se proto překvapit. Své zákazníky by určitě našly – přestože hodinky Watch Buds příliš neosloví svým vzhledem, praktičnost se jim nedá upřít. Na procházce budete moci poslouchat hudbu, aniž byste s sebou museli nosit cokoli kromě chytrých hodinek, a už vůbec se nebudete muset obávat, že byste ztratili nabíjecí pouzdro.

Zdroj: engadget.com