Foto: se svolením Virgin Hyperloop One

Společnost Hyperloop One ukončuje provoz

Společnost Hyperloop One kdysi snila o vybudování vysokorychlostního nákladního spojení mezi Evropou a Čínou, které by dokázalo přepravit náklad z jednoho konce na druhý za jediný den. To však zůstane jedním z mnoha cílů, které společnost nebude schopna splnit. Společnost Hyperloop One končí, potvrdil magazínu Engadget jeden ze zaměstnanců poté, co agentura Bloomberg zveřejnila zprávu o jejím ukončení. Společnost byla založena v roce 2014 po vydání dokumentu Elona Muska o jeho vizi hyperloopových dopravních technologií.

Společnost původně usilovala o zajištění přepravy nákladu i osob v podobě modulů, které by cestovaly uzavřenými kovovými trubkami na dlouhé vzdálenosti rychlostí podobnou rychlosti letadel. Od roku 2017 do roku 2022 nesla díky investici skupiny Virgin Richarda Bransona název Virgin Hyperloop One. Virgin však loni v tichosti stáhl svou značku, když se společnost rozhodla opustit plány na přepravu cestujících a zaměřit se na budování služby pouze pro nákladní dopravu. Společnost Hyperloop One počátkem loňského roku kvůli změně priorit propustila více než 100 zaměstnanců.

Podle agentury Bloomberg má společnost již delší dobu finanční problémy a především nikdy nezískala zakázku na vybudování funkčního systému hyperloop. Nyní podle zpravodajské organizace propustila většinu zbývajících zaměstnanců a ti, kteří zůstali, budou propuštěni k 31. prosinci. Do té doby údajně dohlížejí na prodej majetku společnosti Hyperloop One, včetně jejích strojů a zkušebních tratí.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.