Zdroj: wikimedia.org

Společnost Insomniac Games odmítla zaplatit výkupné a hackeři zveřejnili ukradené soubory

Ransomwarová skupina Rhysida oznámila 12. prosince, že od společnosti Sony Insomniac Games získala 1,67 terabajtů dat, tedy více než 1,3 milionu souborů, načež požadovala výkupné ve výši 2 miliony dolarů (přibližně 45 milionu Kč). Nyní uplynula týdenní lhůta, ve které měla společnost Insomniac Games zaplatit, a skupina zveřejnila ukradené soubory.

Soubory zahrnují interní personální dokumenty nebo snímky obrazovek z konverzací zaměstnanců na Slacku, ale hlavním úlovkem hackerů jsou soubory z dosud nevydané videohry Wolverine. Zveřejněné soubory obsahují podrobnosti o designu herního světa, postavách a obsahují i screenshoty ze hry. Zveřejněna byla také podepsaná vydavatelská smlouva mezi společnostmi Sony a Marvel, která zahrnuje tři připravované hry X-Men, z nichž první je Wolverine a další dvě jsou zatím bezejmenné. Ve smlouvě se uvádí, že společnost Sony – která plánuje utratit 120 milionů dolarů za každou z her – musí Wolverina vydat do 1. září 2025, dvě další hry by měly vyjít do konce roku 2029 a 2033.

Ransomwarová skupina Rhysida tvrdí, že jim trvalo pouhých 20 až 25 minut, než získala přístup k doméně, a že jejich jedinou motivací byly peníze. “Věděli jsme, že vývojáři vytvářející podobné hry budou snadným cílem,” řekl mluvčí skupiny serveru Cyber Daily. Rhysida se v rámci útoku na Sony zaměřila pouze na Insomniac Games, ale v květnu tohoto roku se při jiném útoku dostala k osobním údajům 6 800 současných a bývalých zaměstnanců společnosti.

Zdroj: www.engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.