Foto: se svolením Intel

Společnost Intel ruší své značky Pentium a Celeron

Společnost Intel se rozhodla ke změně, konkrétně ke zrušení značek Pentium a Celeron, jež nahradil obecnější Intel Processor. V prémiové oblasti i nadále zůstává označení Intel Core, zatímco v základní oblasti se uživatelé setkají s novou značkou.

„Ať už jde o práci nebo zábavu, význam osobního počítače je s pokračujícím prudkým tempem technologického vývoje stále zřetelnější,“ řekl Josh Newman, viceprezident společnosti Intel a dočasný generální ředitel divize Mobile Client Platforms. „Nové označení procesorů Intel zjednoduší naši nabídku, takže se uživatelé budou moci lépe soustředit na výběr vhodného procesoru pro své potřeby.“

Cílem je tedy usnadnit nákup nového počítače, s čímž mívají spotřebitelé právě u společnosti Intel potíže. Například pokud chcete nový počítač s procesorem Core i5, máte na výběr z 9W řady U, 15W řady U, 28W řady P, 45W řady H, 55W řady HX, 65W řady S a řady K. Můžete tedy vybírat z několika variant, které mohou být hůře čitelné (spotřebitelé například mívají potíže rozlišit mezi 9W a 28W čipem ve dvojici notebooků, jelikož jsou oba označeny jako Core i5), tudíž větší přehlednost na základní úrovni rozhodně není špatným nápadem.

Zatímco o procesorech Intel Core se mluví častěji, Pentium a Celeron vždy stály tak trochu mimo. Proto zákazníci, kteří měli primárně zájem o levný notebook s Windows nebo Chromebook, často tápali v rozdílu mezi Celeronem, Pentiem Silver a Pentiem Gold.

Výše uvedené změny by měly začít platit již v roce 2023.

Zdroj: xda-developers.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.