Foto: se svolením Leica

Společnost Leica představila svůj první 4K projektor s ultrakrátkou projekční vzdáleností

Společnost Leica představila svůj první projektor s ultrakrátkou projekční vzdáleností (UST) nazvaný Cine 1. Toto zařízení dokáže promítat obraz o úhlopříčce 80 nebo 100 palců, přičemž jej lze umístit jen 15 centimetrů od zdi.

Přestože se společnost Leica specializuje primárně na výrobu fotoaparátů, není náhodou, že se nyní zaměřila i na projektory. Modely UST vyžadují velmi přesnou optiku, na což je Leica specialistou. Společnost uvedla, že v projektoru využila svou technologii pro objektivy Summicron s asférickými optickými prvky. Použila také trojitý RGB laser s životností 25 000 hodin a DLP čip Texas Instruments.

Existují dvě verze Cine 1 – první je určena pro 80palcový obraz a lze jej umístit již zmiňovaných 15 centimetrů od zdi, druhou 100palcovou verzi lze umístit 30 cm od zdi. Co se týče zvuku, projektor nabízí vestavěné reproduktory s podporou Dolby Atmos pro prostorový zvuk. Je vybaven televizním tunerem pro lineární televizní vysílání a operačním systémem VIDAA OS společnosti HiSense, což je platforma pro chytré televizory. Prostřednictvím vstupů HDMI a USB lze připojit externí úložiště, přehrávače Blu-ray nebo konzole.

Další klíčové specifikace prozatím nebyly uvedeny, nicméně cena projektorů byla údajně stanovena na 6 900 dolarů za 80palcový a 7 900 dolarů za 100palcový model. V současné době jsou nejpokročilejšími projektory UST na trhu projektor Samsung LSP7T 4K s HDR10+ s cenou začínající na 3 500 dolarech, Formovie Theater s Dolby Vision za 3 000 dolarů a laserové televizní projektory HiSense L9G se svítivostí 3 000 lumenů a Dolby Vision s cenou 5 000 dolarů.

Zdroj: engadget.com