Foto: se svolením LG

Společnost LG otevřela svoji první továrnu na výrobu nabíječek pro elektromobily v USA

Společnost LG již nyní patří mezi jednoho z největších výrobců baterií pro elektromobily v USA, její ambice jsou však velké. Nyní se rozhodla, že chce vyrábět i zařízení, jež budou elektromobily nabíjet, a za tímto účelem otevřela svůj první závod na výrobu nabíječek pro elektromobily v USA, továrnu o rozloze 59 000 čtverečních metrů ve Fort Worthu v Texasu, která je schopna vyrobit 10 000 kusů nabíječek ročně.

Společnost zde již začala montovat 11kW domácí nabíječky a v první polovině roku 2024 začne vyrábět 175kW rychlonabíječky. V průběhu letošního roku také plánuje začít vyrábět 350kW ultrarychlé nabíječky.

Společnost LG uvedla, že plánuje posílit své podnikání v oblasti nabíječek pro elektromobily také v Asii a Evropě. Společnost se spolu se dvěma partnery vrhla do tohoto odvětví teprve před dvěma lety, kdy koupila jihokorejskou firmu vyrábějící nabíječky pro elektromobily s názvem AppleMango (od té doby přejmenovanou na HiEV).

Společnost LG tehdy uvedla, že tato akvizice jí umožní posílit podnikání v oblasti baterií pro elektromobily spolu s produkty, jako jsou systémy pro skladování energie a řízení spotřeby energie. Společnost také může využít své odborné znalosti v oblasti displejů tím, že spojí nabíječky s robustními, prachu a vodě odolnými venkovními digitálními zobrazovacími jednotkami.

Tento krok umožňuje společnosti LG využít snahu USA o vybudování většího počtu veřejných nabíječek pro elektromobily. V současné době je v zemi 169 741 nabíjecích portů na celkem 65 113 stanicích. Bidenova administrativa však chce do roku 2030 vybudovat nejméně 500 000 veřejných nabíječek. Nová továrna v Texasu je tedy vítaným krokem.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.