Společnost LG představí vlastní inteligentní reproduktor a sérii chytrých spotřebičů

S blížícím se veletrhem CES, který proběhne v lednu v Las Vegas, se začínají objevovat první zprávy od výrobců, týkající se toho, jaké novinky plánují představit. S velmi zajímavou novinkou přišla v září společnost LG. Ohlásila totiž, že se chystá vydat vlastní inteligentní reproduktor LG ThinQ Speaker, který bude spolupracovat s virtuálním asistentem Google.

To ovšem není vše, společnost LG také představila celou sérii ThinQ, jejíž součástí by měly být inteligentní lampy, dveřní zámky, termostaty, zvukové panely a spotřebiče jako chladničky, pračky a robotické vysavače. LG by tak vytvořila vlastní ekosystém chytré domácnosti, který by měl být kompatibilní s Amazon Alexou, Asistentem Google i vlastní platformou Deep ThinQ. Přesná data vydání jednotlivých spotřebičů ani jejich pořadí společnost LG nespecifikovala.

Společnost LG otevřela v Soulu vlastní laboratoř, která zkoumá AI a možnosti hlasového ovládání. Právě výsledky jejího výzkumu by se měly objevit ve vlastní platformě LG určené pro chytrou domácnost.

LG také oznámila, že kromě systému inteligentní domácnosti představí také řadu nových audio prvků. Od malých přenosných Bluetooth reproduktorů po velké reproduktorové sestavy na profesionální úrovni. Na reproduktorech spolupracovalo LG spolu se společností Meridian Audio. Součástí nové řady bude i nový zvukový systém Dolby Atmos SK10Y a reproduktory se světelnými efekty.

Více informací LG zatím neuvedlo. Nevíme tedy, kdy můžeme novinky očekávat a jaká bude jejich cena. Můžeme si však být jistí, že stánek LG na veletrhu CES, který startuje už 9. ledna, se rozhodně nevyplatí přehlédnout.

Zdroj: lg.com .prnewswire.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.