Foto: se svolením LG

Společnost LG představila novou generaci displejů OLED EX – přináší lepší jas, kvalitu a tenčí rámečky

LG je zavedeným výrobcem celosvětově populárních televizorů OLED, takže mnoho uživatelů jistě potěší, že společnost nyní ohlásila vylepšení této základní technologie displejů. Společnost LG Display totiž přišla s oznámením nové generace technologie OLED, kterou pojmenovala OLED EX. Písmena E a X přitom pocházejí ze slov „evolution“ a „experience“.

Novinka by měla přinést zvýšení jasu až o 30 %, vyšší kvalitu obrazu a tenčí rámečky. Těchto vylepšení bylo dosaženo díky dvěma hlavním inovacím – použitím chemického prvku – konkrétně deuteriave složení OLED panelů a využitím prediktivního algoritmického zpracování obrazu. Druhá ze jmenovaných novinek podle LG dokáže pozměnit „chování“ displeje na základě osobních diváckých návyků, což zahrnuje úpravu příkonu displeje a specifické podání barev i detailů.

O něco konkrétněji přeci jen zní poslední ze změn, kterou je zmenšení rámečků. Společnost uvádí, že u modelu s 65palcovým OLED EX displejem bude schopna snížit jejich šířku z 6 mm na 4 mm. A ačkoli můžete mít pocit, že 2 mm jsou zanedbatelným rozdílem, je potřeba mít na paměti, že v tomto ohledu je skvělé každé (i sebemenší) zlepšení.

Prozatím ale nevíme, kdy přesně se nových televizorů s OLED EX dočkáme. Nicméně společnost uvedla, že od druhého čtvrtletí roku 2022 plánuje začít používat technologii OLED EX ve všech svých OLED panelech. Poté samozřejmě ještě může nějakou dobru trvat, než se novinka dostane i ke spotřebitelům.

Každopádně LG je poměrně inovativní. V uplynulém roce představila například také průhledný či rolovací televizor.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.