Foto: se svolením LG Electronics

Společnost LG vyvinula dvounohého AI robota, který hlídá domácí mazlíčky

Společnost LG se chystá začít prodávat kompaktního dvounohého robota, který se může volně pohybovat po domě. Robot s umělou inteligencí, který bude mít premiéru na veletrhu CES 2024 v Las Vegas, má širokou škálu schopností – od upozornění, že jste nechali zapnutou klimatizaci, až po hlídání domácích mazlíčků. Stejně jako stacionární pomocníci pro chytrou domácnost, jako je Alexa nebo Apple HomePod, nejnovější robot od LG dokáže sdělit informace o počasí či připomenout, abyste si včas vzali léky.

Robot je poháněn platformou Qualcomm Robotics RB5, která zahrnuje kombinaci hardwaru a softwaru, na nichž běží program umělé inteligence robota. Díky tomu má robot schopnost rozpoznávat obličeje a hlasy, zpracovávat emoce lidí kolem sebe a zapojovat se do konverzací. Podle společnosti LG bude schopen přivítat majitele u dveří, analyzovat emoce a přehrávat hudbu. Díky kloubům na nohou dokáže dokonce měnit svůj postoj s ohledem na „emoce“, které zrovna projevuje.

Robot je také vybaven kamerou v obličeji, reproduktorem a různými senzory po celém těle, které mu umožňují mluvit, naslouchat a navigovat sebe sama. Dokáže také měřit kvalitu vzduchu v interiéru a teplotu, není však jasné, zda jej lze skutečně propojit se systémem chytré domácnosti a ovládat termostat.

Protože se robot může volně pohybovat, můžete ho naprogramovat tak, aby se staral o vaše domácí mazlíčky v době vaší nepřítomnosti a posílal vám na telefon oznámení, pokud se děje něco nečekaného. Pomocí stejných monitorovacích nástrojů může fungovat také jako mobilní bezpečnostní stráž a posílat vám oznámení, pokud v době vaší nepřítomnosti dojde v domě k pohybu.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.