Foto použito se souhlasem Magic Leap

Společnost Magic Leap získala peníze na financování druhé generace AR brýlí

Společnost Magic Leap oznámila, že pokračuje v činnosti a na příští rok chystá vydání druhé generace svých AR brýlí. Děje se tak díky podpoře 500 milionů dolarů, kterou dostala společnost na vývoj, a může tak pokračovat ve své činnosti, a to i přes nevelký úspěch předchozího projektu.

Generální ředitel Peggy Johnson v prohlášení uvedl, že díky novému financování „Magic Leap bude mít větší finanční flexibilitu a zdroje potřebné k pokračování své trajektorie růstu, díky ní budeme rozvíjet naši špičkovou technologii AR“. Nové zařízení odhalil Johnson v pondělním vystoupení na CNBC.

Vývoj společnosti Magic Leap je velmi zajímavý. Její jméno je spojené s technologií AR. Poprvé jsme o ní mohli slyšet jako o společnosti financované Googlem. Její rozpočet byl tři miliardy dolarů a měla vyvinout AR brýle pro běžné koncové uživatele. V roce 2019 svůj headset ale přejmenovala z Magic Leap 1 na The Magic Leap One Creator Edition a pokusila se oslovit profesionální uživatele. To zřejmě nevyšlo podle představ a v roce 2020 propustila společnost 1 000 zaměstnanců, tedy zhruba polovinu své pracovní síly a došlo i ke změně v rámci nejvyššího vedení společnosti.

Během nedávné doby se podařilo společnosti Magic Leap získat nové firemní zákazníky, včetně společností Ericsson a Farmers Insurance, z nichž poslední jmenovaný použil technologii společnosti k dálkovému školení nových zaměstnanců během pandemie. Johnson uvedl, že Magic Leap přidal strategická partnerství s Google Cloud, PTC, NVDIA a VMWare.

Zdroj: magicleap.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.