Foto: se svolením Mercedes Benz

Společnost Mercedes do svých vozů integruje ChatGPT

Mercedes-Benz nasazuje na silnice ChatGPT. Automobilka využívá službu Azure OpenAI Service společnosti Microsoft, která do jejího hlasového asistenta ve voze přinese model virálního přirozeného jazyka. Zpočátku bude k dispozici v tříměsíčním beta programu pro americké zákazníky ve vybraných vozech, ale Mercedes tvrdí, že v budoucnu zváží širší a trvalejší rozšíření.

Díky integraci ChatGPT by mohl hlasový asistent automobilky místo pouhého odpovídání na jednoduché a předem naprogramované příkazy typu „Zesil topení“ nebo „Jaká je předpověď počasí?“ vést přirozenou konverzaci prakticky na jakékoli téma, včetně kontextových doplňujících otázek. Kromě toho Mercedes uvádí, že se zajímá také o pluginy ChatGPT, které umožní provádět úkoly, jako je rezervace v restaurace nebo rezervace vstupenek do kina, prostřednictvím přirozeného jazyka. Konverzace na silnici by mohla vést k rozptylování řidiče, na druhou stranu hlasové ovládání zmenšuje riziko ztráty soustředění například manuálním nastavováním topení.

Mercedes a Microsoft upřesnily, že konverzace budou v bezpečí uloženy v inteligentním cloudu Mercedes-Benz, kde budou anonymizovány a také analyzovány. Jinými slovy: uživatelé musí počítat s tím, že jejich konverzace budou poslouchat lidé za účelem analýzy dat a vylepšování produktu. Řidiči by si tedy měli dávat pozor na vyslovování čehokoli soukromého nebo osobního.

Tříměsíční beta je dostupná již ode dneška (16. června), prozatím ale pouze pro americké uživatele.

Zdroj: engadget.com