Foto: Unsplash

Společnost Meta údajně pracuje na herních rukavicích a chytrých oděvech

Nedávno podané patentové přihlášky naznačují, že by společnost Meta mohla pracovat na nové generaci bezdrátové nositelné technologie určené pro použití ve virtuální realitě (VR) a rozšířené realitě (AR). Patent ukazuje různé možnosti interakce se zařízeními, jako je připravovaný headset Meta Quest Pro VR, od bezdrátových brýlí pro rozšířenou realitu až po herní rukavice se zabudovanou haptickou zpětnou vazbou.

Spíše než konkrétním možnostem ovládání se patent podrobně věnuje popisu bezdrátového přenášení dat z nositelného zařízení do náhlavní soupravy VR nebo do jiného počítače. Nový patent společnosti Meta využívá anténu umístěnou mezi dvěma vrstvami materiálu, která je navržena tak, aby směrovala signál pryč od uživatele a směrem k zařízení, jako je VR souprava. Tato nová technika by měla umožnit výrobu menších, výkonnějších a univerzálnějších nositelných zařízení.

To, že má anténa malé rozměry, umožní její zabudování do nejrůznějších nositelných zařízení, od lékařských přístrojů až po herní ovladače. Výkresy předložené spolu s patentem ukazují příklady bezdrátových herních rukavic, které by mohly vysílat a přijímat haptickou zpětnou vazbu do náhlavní soupravy VR, brýlí pro rozšířenou realitu s anténami zabudovanými do obrouček a zařízení připevněného na zápěstí podobného tomu, které Meta předvedla na začátku tohoto roku. Takováto nositelná zařízení by dovolila hráčům skutečně cítit v ruce rukojeť virtuálního meče nebo pohybem zápěstí procházet herní menu.

Zdroj: www.gamerant.com