Foto: se svolením Meta

Společnost Meta okopírovala funkci z Telegramu

Meta se nyní zaměřila na okopírování některých funkcí aplikace Telegram. Mark Zuckerberg představil tzv. Broadcast Channels, novou funkci Instagramu, která do aplikace přináší jednosměrné zasílání zpráv. Společnost tuto funkci prozatím testuje s některými tvůrci a plánuje ji integrovat také na své další platformy, konkrétně Facebook a Messenger.

Nová funkce umožňuje tvůrcům posílat aktualizace do schránek svých sledujících, podobně jako na Telegramu. Ti, kteří se k těmto kanálům připojí, mohou reagovat na zprávy a hlasovat v anketách, ale nemohou se přímo účastnit konverzace. Například Mark Zuckerberg ve svém kanálu Meta uvedl, že bude tento prostor využívat ke sdílení novinek a aktualizací všech produktů a technologií, které Meta přinese. Kromě textových aktualizací mohou tvůrci sdílet také audio klipy, fotografie a další obsah.

Zatím se zdá, že k této funkci má přístup pouze Zuckerberg a asi desítka dalších tvůrců. Do této malé skupiny patří například snowboardistka Chloe Kim, bojovnice jiu-jitsu Mackenzie Dern či Memes účet (Tank Sinatra). Nicméně pokud byste měli zájem o vyzkoušení Broadcast Channels, můžete se zaregistrovat, a získat tak předběžný přístup.

Zajímavé přitom je, že společnost novou funkci představila prozatím jako testovací, zdá se ale, že do tohoto projektu poměrně hodně investuje. Navíc pracuje i na dalších funkcích, včetně možnosti přidat do chatu dalšího tvůrce či AMA. V příštích měsících by se měly Broadcast Channels rozšířit také na Facebook a Messenger.

Zdroj: engadget.com