Foto: Unsplash

Společnost Meta testuje funkci top témat v Threads

Společnost Meta testuje novou funkci, která uživatelům Threads umožní zjistit, jaké konverzace jsou na platformě trendy. Nová funkce Dnešní top témata se testuje prozatím ve Spojených státech.

Novinka bude podle společnosti upozorňovat na aktuální témata, o kterých ostatní diskutují, a bude se zobrazovat ve vyhledávání a v kanálu aplikace For You. Konkrétní trendy budou určovány pomocí systémů umělé inteligence na základě toho, čím se uživatelé na Threads právě zabývají.

Zajímavé je, že se na Threads budou objevovat také trendy související s politikou a volbami. Společnost minulý týden uvedla, že již nebude ve svých doporučeních navrhovat politický obsah, pokud se uživatelé nerozhodnou pro jeho volbu. Meta však potvrdila, že toto omezení se nebude týkat funkce trendů.

Přidání trendů bylo dlouho požadovanou funkcí mnoha uživatelů služby Threads, kteří doufali, že službu bude možné používat i jako zdroj aktuálních informací.

Ačkoli umělá inteligence bude určovat většinu top témat, vypadá to, že Meta plánuje provádět určitou kontrolu. Speciální tým zajistí, aby témata neporušovala zásady komunity,  aby témata nebyla duplicitní, nesmyslná nebo zavádějící.

Poté, co projde funkce úspěšným testem v USA, rozšíří se do dalších zemí.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.