Foto: Unsplash

Společnost Microsoft nabízí certifikovaný výukový program zaměřený na generativní umělou inteligenci

Přestože je otázka po bezpečnosti a etice používání generativní umělé inteligence nesmírně aktuální, spolu s tím nelze zadržet rychlé začleňování této technologie do běžného pracovního procesu. A právě v rámci tohoto druhého proudu Microsoft oznámil nový program pro školení pracovníků v oblasti umělé inteligence. Iniciativa nabídne bezplatné kurzy prostřednictvím sítě LinkedIn, včetně certifikace.

Jde o poměrně jednoduché kurzy (samotné použití umělé inteligence je totiž zpravidla velmi jednoduché), přesto by mohly nabídnout nové podněty a zároveň ukázat začátečníkům, jak na to, aby měli šanci udržet krok s rychle se měnícím světem.

Tato iniciativa, která nese název Microsoft AI Skills Initiative, je součástí firemního programu Skills for Jobs. V jejím rámci budou poskytovány bezplatné kurzy, v rámci nichž budou nabízeny první profesionální certifikáty týkající se vzdělávání v oblasti generativní umělé inteligence. Microsoft uvádí, že kurzy budou zahrnovat základní informace o AI a vybrané okruhy týkající se umělé inteligence. Kurzy budou k dispozici pouze v anglickém jazyce, nicméně v následujících měsících přibude také španělština, portugalština, francouzština, němčina, zjednodušená čínština a japonština.

Kromě toho společnost vytvořila také sadu nástrojů pro lektory, která obsahuje speciální výukový materiál pro lektory a samostatný kurz AI pro učitele a další zájemce. Microsoft také oznámil otevřený grantový program pro AI.

Zdroj: engadget.com