Foto: Unsplash

Společnost Nintendo již brzy zruší přihlašování prostřednictvím Facebooku a Twitteru

Nintendo končí s podporou přihlašování a vytváření účtů prostřednictvím Twitteru nebo Facebooku. Od 25. října se uživatelé budou muset přihlašovat pouze pomocí uživatelského jména a hesla k účtu Nintendo nebo prostřednictvím propojeného účtu Google či Apple.

Jakmile nová pravidla vstoupí v platnost, budete znovu požádáni o přihlášení. Postačí jednoduše zadat svoji e-mailovou adresu nebo uživatelské jméno spojené s vaším účtem Nintendo a přihlásit se. Můžete také použít svůj účet Google nebo Apple (samozřejmě pouze za předpokladu, že jste jej dříve propojili se svým účtem Nintendo).

Kromě snazšího přihlašování upřednostňovala řada uživatelů propojení účtu s Twitterem nebo Facebookem také proto, že umožňovalo snadné přidávání přátel (Nintendo totiž podporovalo vyhledávání potenciálních uživatelů z obou účtů). Každopádně poté, co Nintendo aktualizovalo svou mobilní aplikaci Switch Online, je přidávání přátel jednodušší a Twitter nebo Facebook již ke zefektivnění tohoto procesu není nutný.

Kromě toho Nintendo oznámilo, že se 25. října zbaví také sdílení obrázků na konzolích Wii U a Nintendo 3DS, což znamená, že uživatelé již nebudou mít možnost publikovat obrázky na Twitter nebo Facebook prostřednictvím těchto zařízení. Veškeré obrázky nebo komentáře zveřejněné před tímto datem však budou i nadále dostupné na obou platformách.

Tento krok není velkým překvapením, protože Nintendo pomalu omezuje funkce pro 3DS a Wii U. Prozatím ale není jasné, zda bude možné i nadále přímo sdílet obrázky ze Switche na Twitteru nebo Facebooku. Podrobnosti se však snad již brzy dozvíme.

Zdroj: theverge.com