Společnost Nintendo popřela zprávy o výměně konzolí Switch

Společnost Nintendo zveřejnila oficiální prohlášení, které nepotěší některé majitele konzole Switch. Na počátku minulého týdne se objevila zpráva, že Nintendo chystá velký výměnný program svých konzolí. Podle ní se ti kdo si po 17. červenci, tedy po vyhlášení vylepšení hardwaru konzolí Switch, zakoupili její starší verzi, budou moci požádat o bezplatnou výměnu za novou-aktualizovanou . Tato informace, se však bohužel ukázala jako falešná a společnost Nintendo ji popřela.

Řada fanoušků vzala výzvu vážně a telefonní linky zákaznických servisů společnosti Nintendo byly díky tomu v řadě zemí permanentně obsazené. Původně se výzva k zažádání o výměnu objevila na fóru Reddit, odkud se šířila dále. K potvrzení spekulace přispěl i nahraný telefonní rozhovor se společností Nintendo, který zveřejnil jeden z YouTuberů, ukázalo se však, že se jednalo o z jeho strany od sestříhaný podvod.

Mnoho majitelů konzole Switch je tak velmi zklamaných. Ačkoliv je konzole i v původní hardwarové konfiguraci velmi zábavnou a oblíbenou, její nová verze posouvá hranice zase o něco dále. Jedná se přitom o defacto ten samý výrobek, respektive produktovou řadu. Jak podotkl jeden z majitelů, zpráva o výměně, byla moc dobrá na to, aby to byla pravda.

Nová verze konzole Switch nabídne vyšší výdrž baterie v handheldovém režimu a podle několika šťastlivců, kteří konzoli mají také lepší displej a výkonnější procesor. Neustále také zůstává otázka, jestli Nintendo plánuje vydat (například před Vánoci) vylepšenou verzi konzole, která nabídne za vyšší cenu více možností. Spekulovalo se dvou nových modelech, odlehčeného jsme se dočkali ještě před prázdninami, v příchod výrazně výkonnějšího Switche můžeme zatím pouze doufat.

Zdroj: gizmodo.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.