Foto: se svolením Nintendo

Společnost Nintendo v říjnu ukončí novinky v Mario Kart Tour

Závodní mobilní hra Mario Kart Tour vydaná v roce 2019 získala řadu fanoušků. Všechno dobré ale jednou končí. Nintendo právě oznámilo, že na příští měsíc jsou naplánovány už jen tři originální multiplayerové akce, poté se bude obsah opakovat od začátku. Podle in-game screengrabu zveřejněného na Redditu nebudou po 4. říjnu přidány žádné nové tratě, jezdci, motokáry, kluzáky, nové funkce ani žádné jiný obsah.

Znamená to konec hry? Ano i ne. Společnost Nintendo upouští od vývoje nového obsahu pro bezplatnou závodní hru, ale stále bude k dispozici ke stažení a vyzkoušení. Bez lákadla v podobě čerstvého obsahu se však hráčská základna pravděpodobně dramaticky zmenší, přestože Nintendo tvrdí, že doufá, že lidé budou aplikaci používat i nadále.

Stojí za zmínku, že Mario Kart Tour patří mezi velmi úspěšné hry od Nintenda a jen od loňského roku vydělala téměř 300 milionů dolarů. Tato částka z ní dělá druhý nejvýdělečnější mobilní titul společnosti Nintendo, hned po extrémně populárním Fire Emblem Heroes.

Navzdory finančnímu úspěchu se Mario Kart Tour potýká s kontroverzí. Stejně jako většina free-to-play mobilních her po hráčích neustále vyžaduje peníze a obsahoval také mechaniku tzv. Spotlight Pipes. Tato mechanika poskytovala loot boxy s nezveřejněnými kurzy, takže jste netušili, jestli se vám to vyplatí, nebo ne. Nicméně hráči tuto mechaniku ostře kritizovali, díky čemuž ji Nintendo odstranilo. Společnost však čelí hromadné žalobě poté, co jeden z rodičů prohlásil, že jeho dítě utratilo 170 dolarů za Spotlight Pipes.

Nintendo má v zásobě také řadu dalších mobilních her, včetně Animal Crossing. Hráči si mohou zahrát Pocket Camp, Super Mario Run a již zmíněný Fire Emblem Heroes. Navíc společnost nedávno uzavřela partnerství s mobilním gigantem DeNA a vytvořila něco jako Nintendo Systems, který pravděpodobně vyvíjí nové hry pro chytré telefony.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.