Zdroj: tisková zpráva

Společnost OnePlus představila model 8T, sází na nižší cenovku a rychlé nabíjení

Společnost OnePlus si na každý podzim nechává aktualizaci svých vlajkových lodí, které představuje na jaře. A stejně je to i v letošním roce, díky čemuž jsme mohli uvítat nový telefon OnePlus 8T, model 8T Pro zatím k dispozici není a pravděpodobně ani nebude.

Telefon si není možné splést s žádným jiným z portfolia OnePlus, protože jeho designéři sáhli po obdélníkovém modulu fotoaparátů se čtyřmi čočkami. Přední straně dominuje displej s průstřelem v levém horním rohu, za nímž se skrývá jednoduchá přední kamera. Stejně jako u řady předchozích modulů, nabídne displej vyšší obnovovací frekvenci, tentokrát 120 Hz. Díky tomu jsou animace a další změny na displeji velmi plynulé. Úhlopříčka obrazovky je 6,55 palců, takže se opravdu nejedná o malý telefon.

 

Trochu překvapivé může být užití procesoru SnapDragon 865 v základní variantě. V předchozích generacích vsadili konstruktéři OnePlus většinou na výkonnější variantu Plus, aby tak do svého telefonu dostali to nejlepší, co je k dispozici, letošní rok je ale v tomto směru výjimkou. I tak jistě nebudeme moci podezřívat OnePlus 8T z nedostatku výkonu, a to i díky 8 resp. 12 GB paměti RAM. Vítanou funkcí je také rychlé 65W nabíjení, díky němuž by se měl telefon nabíjet v řádu desítek minut.

Hlavní fotoaparát v zadním modulu využívá služeb čipu Sony IMX586, který z rozlišení 48 megapixelů vytváří 12 megapixelové fotografie se sdruženými pixely. Výborné parametry má také širokoúhlý fotoaparát využívající Sony IMX481 s rozsahem 123 stupňů. Další dvě čočky pod sebou skrývají 5Mpx snímač s funkcí makro a 2Mpx monochromatický snímač pro lepší práci s kontrastem.

Ceny pro český trh jsou stanoveny na 16 990 Kč za variantu s 8 GB paměti RAM a 128GB úložištěm a 19 599 Kč za 12 GB RAM/256 GB uživatelského prostoru. Telefon bude dostupný od 20. října.

Zdroj: tisková zpráva