Zdroj: androidauthority.com

Společnost Oppo si nechala patentovat nákresy telefonů, které lze složit hned několika způsoby

V oblasti skládacích a flexibilních displejů přišla se zajímavým řešením společnost Oppo. O tomto počinu svědčí čtyři nedávné patenty, které si společnost nechala zaregistrovat v Japonském patentovém úřadě (JPO). V jejich rámci si můžeme prohlédnout nákresy telefonů, které lze složit do různých tvarů, což je možné proto, že displej smartphonu je rozdělen do několika samostatných bloků, které jsou spojeny ohebnými panty.

První patent představuje telefon, který je rozdělen do šesti bloků. Tento model je možné sklopit do klasického véčka nebo jej částečně shora uzavřít (zmenšit) tak, aby byla viditelná jen část obrazovky. Selfie kamera a modul fotoaparátu jsou přitom umístěny na nejspodnějším bloku, díky čemuž zůstávají viditelné při jakémkoli způsobu složení, při němž je viditelný displej. Slot pro SIM kartu, nabíjecí port a reproduktory se nacházejí na hraně spodního bloku.

Nákres, který doprovází druhý patent, ukazuje způsob skládání cik cak. Opět jde o šest bloků, přičemž tento telefon disponuje ohebnými patenty, díky nimž lze jednotlivé části sklopit dovnitř i ven (ve složeném stavu tedy část displeje směřuje dovnitř a část ven). Toto zařízení lze částečně složit také tak, že jedna z částí funguje jako stojan. Kamerový modul je u tohoto typu umístěn na vnější straně prvního bloku.

Třetí patent vyobrazuje delší model telefonu, který je rozdělen do osmi bloků. Sklápěcí mechanismus tohoto typu umožňuje jeho složení dovnitř na polovinu nebo částečné sklopení shora. Poslední čtvrtý nákres pak ukazuje velmi podobný typ chytrého telefonu (také s osmi bloky), který však na rozdíl od třetího patentu obsahuje i modul fotoaparátu.

Ačkoli vyobrazená řešení vypadají minimálně zajímavě, není žádná záruka, že se někdy dostanou do výroby. Každopádně pravdou je, že popularita skládacích telefonů neustále roste, je proto možné, že Oppo se nakonec do realizace svých návrhů pustí.

Zdroj: androidauthority.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.