Zdroj: tisková zpráva

Společnost Panasonic představila novou plnoformátovou bezzrcadlovku Lumix S5. Sází na nižší cenu a kompaktnější rozměry

Společnost Panasonic vstoupila v loňském roce do elitní rodiny výrobců digitálních bezzrcadlovkových systémůplnoformátovým čipem. Přístroje této kategorie jsou mezi uživateli velmi populární a pomalu začínají zastiňovat klasické digitální zrcadlovky. A dva úvodní modely S1 a S1h doplňuje nyní Panasonic o novinku nesoucí označení S5.

Tento model cílí na zákazníky v o něco nižší třídě, než jeho předchůdci – jeho cena bude o 500 dolarů nižší. Nabídne také kompaktnější rozměry. Je dokonce menší než populární Panasonic GH5, ačkoliv má oproti němu mnohem větší čip. Ten ostatně zůstal stejný jako u předchůdců a nabídne rozlišení 24,2 megapixely. Jeho tvůrci jej vyvinuli, jak je ostatně u Panasonicu zvykem, s důrazem na práci s fotografiemi i videem.

Novinka je vybavená stabilizátorem obrazu přímo v těle, dokáže pracovat až s hodnotou ISO 51 200. Nechybí mu ani technologie duální nativní ISO 640 a 4 000, která umožňuje získat ze snímače větší množství dat, a snížit tak míru šumu.

Při natáčení videa dokáže fotoaparát pracovat s rozlišením 4K při 60 fps, při poloviční snímkové frekvenci je potom možné využít funkci HDR, která je svou kvalitou dle Panasonicu srovnatelná s tou, kterou využívají speciální filmové kamery.

Lumix S5 bude k dispozici na českém trhu během září. Jeho cena na americkém trhu je 1 999 dolarů za samostatné tělo a 2 299 dolarů v setu s objektivem 20-60 mm f/3,5–5,6. Panasonic si navíc pro první zájemce připravil akci a těm, kdo si objednají fotoaparát do konce října dá navíc objektiv Sigma 45mm F2.8 DG DN v hodnotě 549 EUR zdarma. Tato akce platí i v ČR, tuzemská cena zatím nebyla stanovena.

Zdroj: tisková zpráva

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.