Společnost Prusa Research představila novou 3D tiskárnu Original Prusa MINI

Česká společnost Prusa Research uvedla na scénu novou 3D tiskárnu Original Prusa MINI. Nabídne mimo jiné tiskovou plochu 18x18x18 cm, vyměnitelné ocelové tiskové pláty, ethernetové rozhraní, volitelnou Wi-Fi nebo příznivou cenu pod 10 tisíc korun.

    Tiskárna je postavena na interně vyvinuté základní desce nazvané Buddy, která je vybavena 32bitovým čipsetem ARM STM32F407 a tichými drivery Trinamic 2209. Samotná má půdorys jen 33×37 cm a je 38 cm vysoká. Aby správně fungovala, vyžaduje o něco větší prostor – přibližně 35×45 cm. Díky kompaktním rozměrům je možné ji použít pro tisk doplňků pro cosplay, figurek do stolních her nebo prototypů a mechanických součástek z materiálu PETG.

   MINI disponuje plně barevnou LCD obrazovkou (2,8 palců, 320×240, 65K barev), vyměnitelnými ocelovými tiskovými pláty (na výběr je hladký nebo zrnitý práškový povrch), ethernetovým rozhraním, volitelným Wi-Fi připojením, tiskem přes USB port, automatickou kalibrací Mesh Bed Leveling, automatickou kalibrací všech tří os díky tichým driverům Trinamic 2209 a v neposlední řadě  je tu podpora E3D trysek nebo aktualizace firmwaru přes internet.

   Společnost také zapracovala na zjednodušení obsluhy – tiskárna umí tisknout na jeden klik. Stačí jen vložit USB disk s naslicovaným modelem a jednou kliknout. I „to ostatní“ jde podle jejích slov dosti svižně. Předehřátí pro tisk z PLA prý trvá zhruba minutu, pro tisk z ASA má zabrat přibližně tři minuty (výsledné časy se mohou lišit v závislosti na teplotě okolí).

   Tiskárna se podle výrobce hodí nejen pro jednotlivce, ale i pro školy nebo podniky. Její cena činí 9 990 Kč a dostupná bude od listopadu.

Zdroj: josefprusa.cz 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.