Společnost Qualcomm vyhlásila mediální válku Applu

Na blogu společnosti Qualcomm byl zveřejněn příspěvek, který poukazuje na to, že technologie jako je bezdrátové nabíjení, displeje OLED, bezrámečkové displeje nebo dvojité kamery, byly poprvé použity v zařízeních Android.

Ačkoli v příspěvku není ani slovo o konkurenční společnosti Apple, načasování příspěvku a jeho obsah jasně odkazuje k tomu, že se Qualcomm snaží ukázat, že nový iPhone 8 nebude tak inovativní, jak si mnozí myslí. Qualcomm zmiňuje, že všechny vyjmenované technologie jsou jeho vynálezy, „které dnes oceňujeme v zařízeních Android a dalších.“ Slovem dalších Qualcomm nepochybně myslí produkty Apple. Situace mezi těmito dvěma konkurenty je vyhrocená a probíhají mezi nimi rozsáhlé soudní spory o patentová práva.

Při podrobnějším zkoumání jsou však v seznamu chyby, neboť některé ze zmiňovaných telefonů, danou technologii neměly jako první, nebo ji neměli vůbec. To jen potvrzuje, že celý příspěvek, byl vytvořen narychlo a jeho jediným cílem, je útočit na konkurenci.

Přesto nelze zpochybnit, že všechny technologie popsané v příspěvku opravdu byly poprvé využity v zařízeních Android. Některé z nich se objevily ve starších modelech iPhonů, u jiných se očekává, že budou součástí některého z modelů, který bude odhalený dnes večer.

Ani tato nepříjemná událost nemůže fanouškům Applu zkazit dnešní den, kdy budou, po dlouhém čekání naplněném spekulacemi a úniky informací, nové produkty Applu oficiálně představeny.

Zdroj: Theverge.com

https://www.qualcomm.com/sites/ember/files/styles/optimize/public/blog/managed-images/qc_onq_android_firsts_tech_devices_table.png?itok=8ouesYBo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.