Foto: se svolením Ring

Společnost Ring ukázala prototyp svého autonomního dronu pro zabezpečení domácnosti

Always Home Cam je miniaturní dron, který je navržen tak, aby sledoval váš domov a hlídal, zda se v něm nenachází vetřelec, když tam zrovna nejste. Na sklonku roku 2020 společnost Ring předvedla zařízení, o kterém slíbila, že se v budoucnu dostane do domácností, nyní na veletrhu CES 2023 nabídla reálný pohled na hardware v letu. Termín dostupnosti zařízení a jeho cenu nicméně společnost zatím neuvedla.

Celé balení vypadá spíše jako gadget na kuchyňskou linku, chytrý chlebník nebo podobný přístroj než jako bezpečnostní dron. Pokud jste někdy naštvali domácího mazlíčka s miniaturním dronem na hraní, pak můžete očekávat podobnou nespokojenost, kdykoli bude tato věc hlídkovat kolem.

Tým společnosti Ring vysvětlil, jak bude zařízení fungovat (také ve videu po článkem). Trénovat dron budete tak, že s ním nejprve budete chodit kolem svého domu v různých letových trasách. Můžete si nastavit více cest a jednotlivé kontrolní body. Pokud pak budete chtít například jen zkontrolovat zadní dveře nebo jestli jste nenechali zapnutou troubu, můžete tak učinit bez delšího čekání. V případě, že se vám na záběru z dronu nebude něco zdát, můžete také nastavit, aby se dron zastavil ve vzduchu, otočil se a danou oblast prozkoumal.

Více se toho od společnosti Ring v tuto chvíli nedozvíme, nicméně skutečnost, že byla společnost připravena představit svůj prototyp dronu, může znamenat, že uvedení na trh se blíží.

Zdroj: engadget.com