Foto: se svolením Robosen

Společnost Robosen představila další drahou hračku – Grimlocka z Transformers

Společnost Robosen oznámila nového Transformera s automatickou konverzí. Poté, co společnost v roce 2021 uvedla na trh samočinně se transformujícího Optima Primea, se zaměřila na Grimlocka, vůdce Dinobotů a spojence Autobotů, který se z robota mění v mechanického T-Rexe. Stojí neuvěřitelných 1 699 dolarů (v přepočtu asi 37 tisíc korun).

Sběratelský Grimlock měří 38 cm v režimu robota a o jeden centimetr více (tedy 39 cm) v režimu dinosaura. Společnost Robosen vyzdvihuje automatickou transformaci a zároveň upozorňuje na skutečnost, že jde o prvního po dvou končetinách chodícího robota na světě, který se dokáže proměnit do dvou podob (verze Optimus Prime chodí jako robot, ale jezdí v podobě nákladního auta.). Výrobce uvádí, že Grimlock obsahuje 85 mikročipů, 34 vysoce přesných inteligentních servopohonů a zároveň běží na pokročilé technologii čipů SOC a komplexním robotickém operačním systému. Kromě toho disponuje šestiosými senzory IMU pro sledování rovnováhy.

Tento Grimlock vychází z verze Transformers G1, která debutovala v roce 1985. Sběratelský kousek obsahuje meč Energon z původní hračky, galaktický raketomet a příslušenství v podobě korunky. Společnosti Robosen a Hasbro dokonce využily hlas herce z animovaného seriálu G1, dnes 72letého Gregga Bergera, aby pro tuto drahou hračku nahrál více než 150 původních zvukových replik Transformers 1. generace.

Grimlocka lze ovládat pomocí hlasových příkazů (rozpozná jich 42 včetně příkazu k transformaci, chůzi apod.) a můžete ho spojit s robotem Optimus Prime za 699 dolarů a sledovat, jak spolu přehrávají oblíbené bojové scény z Transformers. Nutno ale říci, že vzhledem k vysoké ceně jde o kousek spíše pro nadšené sběratele než kohokoli jiného.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.