Foto: Rosotics

Společnost Rosotics představila 3D tiskárnu pro výrobu raketových nádrží a krytů

Společnost Rosotics začne ještě letos dodávat nový typ 3D tiskárny pro velké letecké konstrukce. Tradiční 3D tiskárny se spoléhají na výkonné lasery, které zahřívají kovový drát nebo jiný vstupní materiál. Společnost Rosotics vyvinula novou metodu a vstupní materiál ohřívá pomocí magnetického pole v trysce 3D tiskárny.

“V tomto procesu získáte stejný konečný výsledek bez laseru,” řekl pro SpaceNews Christian LaRosa, spoluzakladatel a generální ředitel společnosti Rosotics. “To velmi zefektivní celý proces. Napájení tiskárny Mantis zajišťujeme pomocí jediného kabelu, který se zapojuje do zásuvky s napětím 240 V.” Společnost Rosotics se sídlem v arizonském městě Mesa plánuje začít dodávat Mantis ve třetím čtvrtletí roku 2023 zákazníkům, kteří složí zálohu ve výši 95 000 dolarů (přibližně 2 miliony Kč).

“Po dodání vám společnost Rosotics hardware nainstaluje, bude ho udržovat a časem upgradovat, aniž by vás to stálo jakékoli náklady,” uvedl LaRosa. Ačkoli lze Mantis konfigurovat pro různé úlohy, ve výchozím nastavení je jedna tisková hlava využitelná pro aditivní výrobu hliníkových nebo ocelových konstrukcí o velikosti od 1,5 do 8 metrů v průměru. “Zaměřili jsme se na vytvoření nové formy aditivního tisku kovů, která sníží obtížnost zavádění 3D tisku v oblasti letectví a kosmonautiky,” dodal LaRosa.

Společnost Rosotics představila prototyp Mantis 24. března, den poté, co konkurenční společnost Relativity provedla první start 3D tištěné rakety Terran 1.

Zdroj: www.spacenews.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.