Společnost Samsung hlásí rekordní tržby i změny ve vedení

Společnost Samsung dnes vydala dvě důležitá sdělní. Prvním z nich je, že za třetí čtvrtletí letošního roku získala firma rekordní zisk a druhým je oznámení rezignace člena nejužšího vedení společnosti. Ačkoliv se může zdát, že tyto dvě sdělení spolu nesouvisí, opak je pravdou.

Předpokládané provozní zisky Samsungu za druhé čtvrtletí překonávají 12,8 miliard dolarů, což je téměř o půlmiliardy více než ve čtvrtletí předcházejícím, které bylo z hlediska firemních financí rekordní. Pokud se tyto prognózy vyplní, meziročně by se tržby firmy zvýšily o 28 procent a provozní zisk o 170 procent. Jedním z důvodů tohoto skoku může být fakt, že v loňském roce však Samsung bojoval s potížemi okolo baterií v telefonech Note 7 a jeho nástupce letošní model Note 8 se naopak setkal s nadšením ze strany fanoušků. Jestli byly zisky společnosti skutečně tak vysoké se ukáže ve čtvrtletní zprávě, kterou Samsung vydá společně se zprávou o hospodaření za měsíc říjen.

Druhé sdělení, které se týká společnosti Samsung je odstoupení dlouholetého managera Kwon Oh-hyun. Ten oznámil, že na svou funkci hodlá rezignovat v březnu 2018. Jako důvod svého rozhodnutí Kwon Oh-hyun uvedl, že cítí hlubokou vnitřní krizi vedení společnosti. Podle něj nastal čas, aby společnost přezvala nová generace managementu. Společnost by se jejich prostřednictvím měla naučit pružněji reagovat na rozvoj a změny v IT průmyslu. Současné ekonomické úspěchy společnosti byly, dle něj, dosaženy díky starším projektům a to co společnost skutečně potřebuje je změna a čerství vítr.

O krizi ve vedení společnosti se mluví už delší dobu. V létě byl generální ředitel Samsungu Lee Jae-yong odsouzen za korupci. Vypadalo to, že tyto události neměly na chod firmy větší vliv, ale nynější Kwon Oh-hyunova rezignace je znamením, že by problémy ve firmě mohly mít opravdu hlubší charakter.

 

Zdroj: TheVerge.com, Cnet.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.