Společnost Samsung se oficiálně omluvila za špatné pracovní podmínky, které způsobily onemocnění a smrt zaměstnanců

Samsung oficiálně uznal, že nese vinu za špatné pracovní podmínky v jednom ze svých závodů. Někteří ze zaměstnanců kvůli manipulaci s toxickými chemikáliemi onemocněli rakovinou. Samsung se jim i jejich rodinám omluvil a představil plán odškodnění.

Jedná se o výsledek více než desetileté právní bitvy, ve které skupina poškozených zaměstnanců a jejich pozůstalých žalovali největší jihokorejskou společnost. Vše svou žalobou začal v roce 2007 taxikář Hwang Sang-gi jehož dcera pracovala v továrně Samsungu a umřela na leukémii. V průběhu vyšetřování se ukázalo, že podobný problém se týká více než 320 dalších zaměstnanců. V důsledku onemocnění způsobených nevhodnými pracovním podmínkami zemřelo podle oficiálních údajů 118 lidí. K onemocnění docházelo už od roku 1984.

Kim Ki-nam šéf divize společnosti Samsung, jež se zabývá výrobou polovodičů, řekl: „Upřímně se omlouváme všem pracovníkům, kteří onemocněli, stejně jako jejich rodinám. Bohužel se nám nepodařilo správně zvážit zdravotní rizika v našich továrnách na polovodiče a LCD panely.“

Samsung kromě omluvy také vyplatí každému poškozenému v přepočtu tři miliony korun. Hwang Sang-gi v reakci na to prohlásil, že omluva pro něj není dostatečná a život jeho dceři nevrátí, ale považuje nyní celý problém za vyřešený.

Zdroj: bbc.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.