Foto: Unsplash

Společnost Samsung zaznamenala 12procentní nárůst zisku

Za druhé čtvrtletí roku 2022 vykázala společnost Samsung konsolidované tržby ve výši 77,2 bilionu KRW (1,4 bilionu Kč), což je rekordní hodnota za čtvrtletí končící 30. června. Provozní zisk společnosti Samsung rovněž dosáhl 14,1 bilionu KRW (259 miliard Kč) – to je o 12 % více než ve stejném období předchozího roku a je to zatím nejlepší výsledek od roku 2018. Stejně jako v minulých letech se na těchto číslech významně podílela divize polovodičů (Device Solutions), která již druhé čtvrtletí po sobě dosáhla historicky nejvyššího čtvrtletního zisku.

Divize DS vykázala ve druhém čtvrtletí konsolidované tržby ve výši 28,5 bilionu KRW (526 miliard Kč) a provozní zisk ve výši 9,98 bilionu KRW (185 miliard Kč), a to především díky poptávce po serverových čipech. Poptávka po čipech pro spotřebitelské produkty, jako jsou mobilní telefony a osobní počítače, však byla mnohem slabší, než se očekávalo. Společnost Samsung ve skutečnosti uvedla, že její dodávky pamětí DRAM a NAND byly nižší, než se předpokládalo. Společnost rovněž očekává, že poptávka po spotřebitelských zařízeních zůstane slabá.

Jak lze na základě těchto informací odhadnout, celkový pokles poptávky na trhu se dotkl i divize Mobile eXperience (MX) společnosti Samsung. Společnost viní z poklesu zisku mobilní divize “geopolitické problémy a obavy z inflace”. Uvedla také, že náklady na komponenty a logistiku ovlivnily ziskovost podniku a způsobily, že se posunula níže než v předchozím čtvrtletí.

Technologický gigant neočekává, že by prodeje chytrých telefonů vzrostly i v příštím čtvrtletí: Předpovídá, že poptávka po nových telefonech pravděpodobně zůstane meziročně podobná nebo vykáže pouze jednociferný růst, a to kvůli vleklým geopolitickým problémům a ekonomické nejistotě.

Zdroj: www.engadget.com