Zdroj: https://www.skydio.com/

Společnost Skydio představila nový dron nabitý technologiemi, běžný uživatel se jej ale nedočká

Výrobce dronů Skydio vstupuje na novou sféru trhu a představil dron X2. Až doposud se svou produkcí Skydio zaměřovalo na koncové spotřebitele, nový model by však měl její portfolio rozvinout směrem ke komerční oblasti a vedení počítá s tím, že dron X2 bude prodáván především armádám, bezpečnostním organizacím nebo třeba stavebním společnostem.

Stejně jako u předchozích modelů láká Skydio především na pokročilé autonomní schopnosti a na výbavu, jež obsahuje mimo jiné také vestavěnou infračervenou termokameru. Oznámení tohoto dronu se časově shoduje s navýšením financí společnosti o 100 milionů dolarů.

Společnost Skydio podporovaná společností Siemens vstoupila na trh jako startup před dvěma lety a představila svůj dron Skydio R1. Ten zaujal veřejnost i odborníky především svou schopností efektivně se automaticky vyhýbat překážkám a uměním manévrovat v poměrně malém, ale složitém prostoru. Byl však poměrně drahý – stál 2 500 dolarů, a jeho majiteli se tak stali především profesionálové nahrávající extrémní sporty. To šlo trochu proti původní myšlence, že dron R1 bude určen především nezkušeným začínajícím pilotům.

Nový dron X2 není určen široké veřejnosti a do běžných obchodů se (alespoň zatím) nedostane. Oproti svému předchůdci má prodlouženou letovou dobu na 35 minut, dvojici kamer, z nichž jedna je citlivá na teplo, zatímco druhá může využít stonásobný Zoom.

Kromě armádního nasazení počítá výrobce s využitím dronu i ve stavebnictví. Tam by mohla pomoci technologie 3D scan navržená pro zevrubnou kontrolu složitých struktur, jakými jsou třeba mosty. Speciální funkce nabídne dron také pojišťovacím agenturám.

Zdroj: skydio.com