Foto: se svolením Sleep Number

Společnost Sleep Number představila nová vylepšení svých chytrých postelí

V současném světě nejsou chytré postele žádnou novinkou, nicméně společnost Sleep Number na veletrhu CES každoročně představuje nejnovější trendy v této oblasti. Letošní rok není výjimkou.

Postele Sleep Number 360 se letos dočkaly přidání některých nových vestavěných senzorů a vylepšení technologií, mezi něž patří světla a mobilní doplňky, které společnost označuje jako chytrý nábytek. Cílem společnosti je vytvořit co nejdostupnější chytrá lůžka určená pro seniory, osoby se zdravotním znevýhodněním či zraněné.

Chytrý nábytek u nejnovější verze postele vypadá téměř jako klasické postelové čelo, nicméně podle společnosti Sleep Number podporuje zdravější spánek a pomáhá spáčům do postele uléhat a vstávat z ní, jelikož jsou v něm ukryty mobilní pomůcky. Kromě toho disponuje individuální zvukovou technologií a technologií redukce hluku, která umí blokovat okolní hluk. Mimo to má zabudované lampičky na čtení, nabíjecí porty a úložné prostory. Postel je vybavena také ambientním osvětlením, které pomáhat udržovat normální cirkadiánní rytmus.

Co se týče samotného lůžka, vylepšený model dokáže nepřetržitě monitorovat celkovou pohodu člověka, jeho spánkové návyky či chronické problémy se spánkem. V reálném čase umí generovat poznatky a navrhovat změny jak pro spáče, tak i pro jejich pečovatele či lékaře. Společnost tvrdí, že do budoucna by postel mohla upozornit uživatele na blížící se onemocnění či stavy, jako je nespavost, spánková apnoe nebo srdeční příhody.

Nová lůžka budou také schopna aktivně monitorovat tělesnou teplotu a vytvářet ideální „mikroklima“ pro zdravý a klidný spánek. Samozřejmostí je i polohovatelnost, která zlepšuje proudění vzduchu, aniž by došlo k narušení roviny páteře, či možnost nastavení výšky pro snazší vstávání z postele.

Nová chytrá lůžka 360 budou k dispozici od roku 2023 a jejich cena bude začínat na 1 099 dolarech.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.