Foto: Pxfuel

Společnost Snap plánuje propouštět zaměstnance

Trend propouštění zaměstnanců pronikl i do společnosti Snap, která stojí za aplikací Snapchat. Tyto škrty jsou reakcí na neuspokojivé výsledky hospodaření společnosti a skutečnost, že nepředpověděla zisk za třetí čtvrtletí. Tato zpráva poté způsobila propad ceny jejích akcií na téměř historické minimum. Nicméně v současné době není jasné, kolik z více než 6 000 zaměstnanců Snapu bude propuštěno.

Finanční stabilita společnosti Snap byla v poslední době narušena hned na dvou hlavních frontách. První z nich je zavedení výzvy „Ask App Not to Track“ společností Apple, která zajišťuje, aby aplikace nesledovala to, co uživatelé vyhledávají či nakupují, což společnostem, jako je Snap, ztěžuje efektivní cílení reklamy. Druhým faktorem je všeobecný hospodářský pokles, který se podepsal zejména na cenách akcií společnosti Snap (ale i dalších společností). V tomto kontextu je také důležité zmínit, že společnost Snap byla od svého vstupu na burzu v roce 2017 zisková pouze v jednom čtvrtletí.

Poslední velké propouštění ve společnosti Snap proběhlo v roce 2018, kdy se ještě vzpamatovávala z následků špatně provedeného redesignu Snapchatu. Nicméně od té doby se její uživatelská základna rozrostla na 347 milionů uživatelů denně, čímž překonala Twitter.

Společnost se ale dlouhodobě potýká s problémy při budování reklamního byznysu. A její pokusy o prodej hardwaru, jako je například selfie dron za 230 dolarů, nikam nevedly. Koncem května generální ředitel Evan Spiegel oznámil zaměstnancům, že společnost výrazně omezí nábor nových zaměstnanců a zaměří se na „další úspory nákladů“.

Snap nicméně není jediný, kdo se rozhodl pro propouštění zaměstnanců a škrty v rozpočtu. Mezi další velké technologické firmy patří také Meta, Twitter, TikTok a řada dalších.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.