Foto: se svolením Snap

Společnost Snap se rozhodla zastavit vývoj svého selfie dronu Pixy

Před čtyřmi měsíci společnost Snap představila selfie dron Pixy a v té době pravděpodobně očekávala, že bude mít větší úspěch. Nicméně hardwaru společnosti se v poslední době ve světě příliš nedaří. Snap má za sebou navíc všeobecně obtížný rok.

Ačkoli cena dronů v posledních letech klesá, pořídit si dron stále není jen tak. Kromě zakoupení, že se jej uživatel musí naučit pilotovat a v USA vyžadují drony s hmotností nad 250 gramů registraci u FAA. Běžnému uživateli přitom právě tyto překážky často bránily, aby se pustil do fotografování nebo natáčení s dronem. Snap proto doufal, že se dron Pixy díky tomu, že všechny tyto nepříjemnosti eliminuje, stane mezi uživateli populárním.

Namísto tradičního ovladače je Pixy vybaven voličem režimů, který uživatelům umožňoval zvolit letový program. Po výběru Pixy automaticky projde daným programem, pořídí fotografie a natočí video. Po dokončení natáčení se automaticky vrátil k majiteli a vypne se. Pokročilejší funkce pak bylo možné ovládat prostřednictvím aplikace Snapchat. Zdá se tedy, že šlo o dobrou taktiku – ta ale nevyšla a o dron Pixy je jen malý zájem.

Není to ale poprvé, co má společnost Snap špatné zkušenosti se svým hardwarem. V roce 2016 společnost představila svůj první kus hardwaru v podobě brýlí Spectacles. Sada brýlí umožňovala uživatelům nahrávat fotografie a videa a odesílat je na Snapchat. Produktu se ale rozhodně nedařilo podle plánu a brýle si pořídilo jen málo zájemců. Za rok od vydání společnost oznámila, že kvůli brýlím Spectacles přišla o 40 milionů dolarů. Nicméně i přesto to Snap zkusil opakovaně a vydal druhou a třetí iteraci brýlí Spectacles, ani ty však neslavily úspěch. Nyní společnost pracuje na nové generaci brýlí Spectacles, tentokrát pro rozšířenou realitu.

Co se týče selfie dronu Pixy, Snap je na svých stránkách nadále nabízí. Jeho cena začíná na necelých 300 dolarech.

Zdroj: xda-developers.com