Společnost Sonos představila reproduktor Sonos One

Po měsících spekulací a lákání na něco speciálního představila společnost Sonos svůj první reproduktor Sonos One s podporou hlasových příkazů. A jak jsme i my v srpnu spekulovali, bude využívat oblíbenou digitální asistentku Alexu.

Společnost popisuje novinku jako „chytrý reproduktor pro milovníky hudby“, hlavním lákadlem je ovšem právě možnost hlasových příkazů. Podle šéfa Sonosu Patricka Spencea bude zařízení navíc příští rok fungovat i s Google Assistantem. Do obchodů dorazí 24. října a bude stát 199 dolarů.

Již na první pohled připomíná „hloupý“ bezdrátový reproduktor Play:1 od stejné společnosti. Sonos One nicméně přichází s jistými designovými změnami, např. v podobě LED světla nebo standardních tlačítek play/pause, které jsou umístěny na svrchním panelu. Mřížka reproduktoru bude k dostání ve dvou barvách, černé a bílé. Co se týká hardwaru, podle společnosti byl Sonos One v tomto směru od základů přestavěn a má disponovat stejně kvalitním zvukem jako model Play:1.

Sonos One disponuje skutečně kvalitním zvukem, má dobře vybalancované spodní i střední tóny a výšky i střídmé basy. Díky LED světlu má reproduktor navíc i zajímavou „vychytávku“: pokud dá uživatel Alexe nějaký příkaz, světlo zabliká, čím mu dá vědět, že příkaz zpracovává. Další užitečnou funkcí je možnost použít chytrý reproduktor k hlasovému ovládání ostatních reproduktorů od Sonosu. Např. při příkazu zahraj největší hity od Davida Bowieho se rozeznějí jeho skladbami v domácnosti všechny reproduktory.

Společnost dříve uvedla, že Alexa bude k dispozici i na dosavadních reproduktorech v rámci veřejné bety. K fungování hlasových příkazů však bude potřeba zařízení jako např. Echo Dot. Sonos One i ostatní reproduktory od společnosti také dostanou podporu služby AirPlay od Applu, která umožní je ovládat přímo pomocí iPhonu nebo iPadu.

 

Zdroj: endgadget.com