Foto: se svolením Sonos

Společnost Sonos údajně vyvíjí reproduktor, který dokáže vysílat zvuk téměř do všech směrů

Společnost Sonos údajně pracuje na novém reproduktoru, který by se podle serveru The Verge mohl značně lišit od jejích stávajících modelů. Redaktoři The Verge uvedli, že viděli první snímky nového špičkového reproduktoru s kódovým označením Optimo 2. Zařízení je uzavřeno ve dvojúhelníkové skořepině a bude schopno vypouštět zvuk téměř do všech směrů, a to i vzhůru. Na snímcích vypadá stejně velké jako Sonos Five, stará vlajková loď vydaná v roce 2015, která loni prošla modernizací. A až reproduktor vyjde, bude k dispozici v černé a bílé barvě.

Optimo 2 bude mít údajně dvakrát větší paměť RAM a až osmkrát větší paměť flash než předchozí reproduktory, což by mohlo naznačovat, že jej Sonos plánuje podporovat aktualizacemi po delší dobu. Reproduktor bude mít připojení WiFi i Bluetooth. Sonos údajně také zvažuje přidání podpory přehrávání přes USB-C line-in.

Na základě funkcí, které bude údajně mít, by Optimo 2 mohlo být nástupcem modelu Five. The Verge však uvádí, že jde pouze o jeden z trojice nových reproduktorů, které Sonos v současné době vyvíjí; dalšími jsou Optimo 1 a 1 SL. Tyto dva další modely budou pravděpodobně menší reproduktory a “SL” v názvu druhého z nich znamená “speechless”, což znamená, že nebude vybaven mikrofony a nebude podporovat hlasové ovládání.

Zdroj: www.engadget.com