Foto: Unsplash

Společnost Sony nabírá nové zaměstnance, jejichž pracovní náplní bude zachování starých her

Přestože už nyní se společnost Sony učí svých starších herních titulů cenit (což dokazuje i to, že až se v květnu začne rozšiřovat služba PlayStation Plus, bude do ní začleněna služba PlayStation Now, která nabízí přístup ke stovkám her ze starších generací konzolí), s uchováním her to myslí ještě vážněji.

Podle příspěvků na Twitteru a LinkedIn najala společnost Sony minimálně jednoho inženýra (Garretta Fredleyho), aby pracoval v novém týmu, který se soustředí čistě na uchovávání her. „Dnes je můj první pracovní den jako senior build inženýr v @PlayStation, pracuji jako jeden z jejich prvních zaměstnanců pro nově vytvořený tým Preservation! Uchovávání her byla moje první kariérní vášeň, takže jsem nadšený, že se mohu vrátit k tomuto tématu,“ napsal Fredley.

Zatím nevíme, jak konkrétně bude náplň práce nového týmu pro uchování her vypadat. Pravdou ale je, že v minulosti Sony ne vždy odváděla při uchovávání her zrovna nejlepší práci. Přestože mnoho her z PS1 fungovalo na PS2 a na původních modelech PS3 běželo mnoho her z PS1 a PS2, už na PS4 jste si řadu starších her pustit nemohli. Systém PS5 však opět podporuje téměř všechny tituly pro PS4.

V jednom rozhovoru z roku 2017 se generální ředitel společnosti Sony Interactive Entertainment Jim Ryan rozpovídal o starých herních titulech a položil řečnickou otázku: „Hry pro PS1 a PS2 vypadají starobyle, proč by to někdo hrál?“. Ryan se poté snažil své vyjádření vysvětlit a tvrdil, že to nemyslel zle, a nechtěl tak projevit neúctu k historii PlayStationu, nicméně mnozí fanoušci přeci jen mohli získat pocit, že Sony na starých herních titulech nezáleží. A právě to by se mělo nyní od základů změnit.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.