Foto: Wikimedia Commons

Společnost Sony PlayStation bude mít brzy dva generální ředitele

Sony Interactive Entertainment (SIE) oznámila novou strukturu vedení, v rámci které budou mít různé části společnosti na starosti dva různí lidé. Hideaki Nishino, který v současné době zastává funkci viceprezidenta skupiny Platform Experience Group, se od 1. června stane generálním ředitelem skupiny SIE Platform Business Group. Ve stejný den se Hermen Hulst ujme funkce generálního ředitele skupiny Studio Business Group společnosti SIE, poté co zastával funkci vedoucího studia PlayStation Studios.

Oba manažeři nastupují do svých funkcí poté, co se Jim Ryan v březnu rozhodl opustit místo generálního ředitele SIE. Při oznámení svého odchodu uvedl, že je pro něj “stále obtížnější” skloubit svůj domácí život ve Velké Británii a práci ve Spojených státech amerických. Ryan pomáhal etablovat společnost na evropském trhu a dohlížel na uvedení PlayStation 5 na trh uprostřed pandemie. Nishino i Hulst budou podřízeni prozatímnímu generálnímu řediteli Hiroki Totokimu, který se stáhne do pozadí a bude nadále zastávat funkci předsedy představenstva SIE a také prezidenta, provozního a finančního ředitele společnosti Sony Group Corporation.

Nishino v současné době vede tým, který vyvíjí veškeré technologie pro služby a produkty PlayStation. Za ty bude i nadále zodpovědný, ale bude také dohlížet na práci společnosti s vydavateli a vývojáři třetích stran. Nishino bude mít na starosti také obchodní operace SIE, včetně prodeje a marketingu hardwaru, služeb a periferií PlayStation. Hulst mezitím povede vývoj obsahu pro konzole PlayStation a osobní počítače. Bude mít na starosti také vývoj adaptací videoher pro film a televizi, jako je například série The Last of Us.

Zdroj: www.engadget.com