Foto: Pxfuel

Společnost Sony potvrdila únik dat, který postihl téměř 7 000 zaměstnanců

Společnost Sony Interactive Entertainment (SIE) varovala přibližně 6 800 současných a bývalých zaměstnanců, že došlo k narušení bezpečnosti jejich osobních údajů. Vyplývá to z dopisu, který viděl server Bleeping Computer. Společnost nezveřejnila, jaká data byla hackery ukradena, ale uvedla, že zdrojem narušení byla aplikace pro přenos souborů s názvem MOVEit. Hackeři údajně získali přístup k osobním údajům o amerických zaměstnancích.

K útoku z 28. května se přihlásila skupina s názvem CL0P, avšak dodavatel aplikace MOVEit, společnost Progress Software, informovala Sony že k útoku došlo až 31. května. “Dne 2. června 2023 jsme zjistili, že došlo k neoprávněnému stahování a okamžitě jsme platformu vyřadili z provozu,” uvádí společnost Sony v dopise zaměstnancům. “Poté bylo zahájeno vyšetřování s pomocí externích odborníků na kybernetickou bezpečnost. Informovali jsme také orgány činné v trestním řízení.”

Jedná se o druhý útok na operace společnosti Sony během posledních dvou týdnů. V druhém případě hackeři získali přístup k serverům v Japonsku, které sloužily k internímu testování pro divizi zábavy, technologií a služeb, a odcizili celkem 3,14 GB dat. K útoku se přihlásily skupiny názvem Ransomed.vc a MajorNelson. Společnost Sony uvedla, že útok vyšetřuje, a dodala, že nedošlo k žádnému negativnímu dopadu na provoz společnosti.

Zdroj: www.engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.