Společnost Sony si patentovala ovladač pro novou generaci konzole PlayStation, přinese dvojici nových tlačítek

V nadcházejících měsících se budeme zřejmě dozvídat stále nové informace o chystané nové generaci herních konzolí, jíž bychom se měli dočkat v listopadu tohoto roku. Zatímco o konzoli Xbox toho víme díky prvnímu oficiálnímu poodhalení tajemství, k němuž došlo v prosinci na Game Awards, poměrně dost, o PS5 známe většinu věcí spíš z neoficiálních zdrojů.

Mezi svátky se k nám dostala informace, o níž můžeme říci, že je z pomezí oficiální a neoficiální sféry. Nepřišla totiž přímo od Sony, ale z amerického patentového úřadu, v němž si nechal japonský gigant registrovat podobou nového ovladače. V archivu této instituce našel podobu ovladače server Polygon.

Ten v sobě bude kombinovat staré a nové prvky tak, aby si hráči nemuseli zvykat na zcela nové ovládání, ale zároveň měli pocit, že opravdu hrají na jiné konzoly, než je PS4. Podle podaného návrhu by měla být vrchní strana ovladače velmi podobná té, kterou nabízí DualShock 4. Nabídne dvě čtveřice tlačítek a dvojici analogových páček. Na nákresech chybí systémové tlačítko PlayStation.

Změnila se však spodní strana ovladače. Ta je nově osazena, jejichž přesnou funkci zatím neznáme. Pravděpodobně se však bude jednat o tlačítka programovatelná, která dokáží zastoupit například kroužek, čtvereček nebo R3 či L3 (tedy tlačítka jež se aktivují stiskem joysticků). Je také možné, že hry určené přímo pro PS5 najdou pro tyto ovládací prvky vlastní využití.

Musíme zdůraznit, že se jedná o první nákresy, a je možné že výsledná podoba ovladače bude odlišná. Stejně tak nákresy neříkají nic o funkcích ovladače. Spekuluje se o tom, že nový ovladač přinese do hraní díky propracovanějším vibracím a dalším prvkům novou úroveň imerze.

Zdroj: polygon.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.