Foto: Unsplash

Společnost Sony ukončuje prodej svých posledních digitálních zrcadlovek

Poté, co společnost Sony začátkem letošního roku představila svoji novou supervýkonnou bezzrcadlovku Alpha 1, v tichosti přestala prodávat své digitální zrcadlovky s objektivy typu A-mount. Server SonyAlpha Rumors jako první informoval o tom, že modely A68, A99 II a A77 II jednoduše zmizely z webových stránek společnosti Sony a někteří další prodejci u nich začali uvádět frázi „již není k dispozici“.

Každopádně již delší dobu bylo jasné, že Sony o výrobu digitálních zrcadlovek ztrácí zájem. To dokládá například i skutečnost, že naposledy nový produkt v této kategorii představila v roce 2016 (byla jím zrcadlovka Sony A99 II se 42Mpx senzorem).

V mezičase (tedy od roku 2016 dosud) přitom Sony výrazně posílila právě v oblasti bezzrcadlovek, a to jak v kategorii Full Frame, tak v kategorii snímačů APS-C. Toto nové směřování vyvrcholilo modely, mezi něž rozhodně patří Alpha 7R IV s vysokým rozlišením (61 Mpx), 12megapixelová bezzrcadlovka Alpha 7S III specializovaná na pořizování videa či hybridní 50megapixelový fotoaparát Alpha 1, o němž si můžete více přečíst zde.

Digitální zrcadlovky typu A-mount od společnosti Sony (počínaje modelem A100) vznikly po akvizici společnosti Konica Minolta. Nyní se zdá, že jde skutečně o konec jedné éry. Každopádně v letošním roce se můžeme těšit na celou řadu novinek – mezi jinými pravděpodobně i na model Sony A7 IV.

Nutno také říci, že trend upouštění od zrcadlovek ve prospěch bezzrcadlovek vidíme i u dalších výrobců fotografické techniky, což dokládá, že jde o přirozený vývoj, jehož směřování neurčuje nikdo jiný než samotní spotřebitelé.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.