Zdroj: Unsplash

Společnost SpaceX přesouvá své sídlo z Delawaru do Texasu

Elon Musk začal stěhovat své podniky z Delaware poté, co soudkyně Kathaleen McCormicková v americkém státě Delaware rozhodla o neplatnosti vyplacení rekordní odměny ve výši 56 miliard dolarů (zhruba 1,3 bilionů korun) pro společnost Tesla. V příspěvku na sociální síti X Musk oznámil, že společnost SpaceX přesunula své sídlo z Delawaru do Texasu. „Pokud je vaše společnost stále registrována v Delawaru, doporučuji se co nejdříve přestěhovat do jiného státu,” dodal výkonný ředitel.

Jak poznamenává agentura Bloomberg, 8. února Musk také přesunul firmu Neuralink z Delaware do Nevady, a to krátce poté, co prozradil, že společnost poprvé implantovala svůj mozkový čip do lidského pacienta. Touto změnou sídla se Neuralink připojil k další společnosti, kterou Musk ve státě Nevada ovládá: X, kterou rovněž přestěhoval z Delaware, když v roce 2023 změnil její název z původního Twitteru.

Ještě v době, kdy vyšlo rozhodnutí soudu o zamítnutí rekordní odměny pro Teslu, Musk zveřejnil sérii tweetů, ve kterých si stěžoval na stát Delaware. V jednom z příspěvků se dotazoval lidí, zda by Tesla měla přesunout své sídlo do Texasu. „Nikdy nezakládejte svou společnost ve státě Delaware,” napsal v dalším příspěvku. „Pokud dáváte přednost tomu, aby o záležitostech rozhodovali akcionáři, doporučuji založení v Nevadě nebo Texasu,” dodal Musk.

Stojí za zmínku, že jak Tesla, tak SpaceX již mají v americkém státě Texas masivní zastoupení. Tesla přesunula své fyzické sídlo do Texasu z Kalifornie kvůli tamním bezpečnostním opatřením COVID-19. Ve státě má také továrnu Gigafactory, která vyrábí vozidla společnosti, včetně vozu Cybertruck. Mezitím se v texaském městě Boca Chica nachází Starbase společnosti SpaceX, výrobní a startovací zařízení pro vozidla Starship.

Zdroj: engadget.com