Foto: Unsplash

Společnost Spotify zřídila radu pro kontrolu škodlivého obsahu

Společnost Spotify Technology v pondělí oznámila, že zřídila poradní radu pro bezpečnost, která bude poskytovat doporučení a poradenství v otázkách dezinformací, extremismu i nenávistných projevů na internetu.

To představuje další krok ve snaze společnosti Spotify řešit problematický obsah na své streamovací platformě poté, co na začátku roku vyvolal kontroverze podcast “Joe Rogan Experience”, jehož moderátor měl údajně šířit dezinformace ohledně Covidu-19.

Osmnáct odborníků, mezi nimiž jsou zástupci washingtonské skupiny pro občanská práva Center for Democracy & Technology, švédské Göteborské univerzity a brazilského Institutu pro technologie a společnost, bude společnosti Spotify radit při vývoji produktů a při utváření pravidel služby.

Nově vzniklá rada má čistě poradní charakter a Spotify může její návrhy odmítnout. Narozdíl od dozorčí rady společnosti Facebook, která sama rozhoduje o tom, jaké případy přezkoumá, bude poradní rada Spotify přezkoumávat pouze ty problémy, které ji předloží sama společnost Spotify. Poradní rada pak jen poskytne zpětnou vazbu.

Mnozí z členů rady, například zakladatelé společnosti Kinzen Mark Little a Aine Kerr, se společností Spotify konzultují již delší dobu. Někteří, jako například Ronaldo Lemos, který se podílel na tvorbě brazilského zákona o internetových právech, poskytují Spotify regionální odborné znalosti.

Sarah Hoyleová, vedoucí bezpečnostního oddělení Spotify, ve svém vyjádření ještě zdůraznila, že poradní rada nevznikla jako reakce na “nějakou konkrétní situaci, nebo nějakého konkrétního tvůrce podcastů”.

Zdroj: www.reuters.com