Společnost Tencent se podílela na zátahu čínských orgánů na tvůrce cheatovacícho softwaru pro PUBG
Čínský internetový a herní obr Tencent asistoval čínským orgánům při zátahu na 120 osob podezřelých z vytváření cheatovacích programů pro multiplayerový hit posledních měsíců PlayerUnknown’s Battlegrounds a prodávání je hráčům. Pomocí nich by hráči získali výhody v podobě možnosti vidět skrze zdi (ve slovníků cheaterů wallhack) nebo automatického zaměřování (jinak také aimbot).
Společnost, která PUBG na čínském trhu exkluzivně vydává, podle agentury Bloomberg sama požádala policii o zásah proti „podzemním buňkám“, které měly být do prodeje cheatovacího softwaru zapojeny. Agentura v této souvislosti dodává, že Tencent pomohl bezpečnostním složkám minimálně ve 30 případech, v rámci nichž bylo zatčeno zmíněných 120 podezřelých. Bloomberg též poznamenává, že tvůrcům cheatovacích programů se podařilo přeměnit výsledkovou tabuli PUBG na něco jako inzertní prostor pro jejich „zboží“ a použili při tom kontaktní informace jako svá jména.
Podle pozorovatelů není překvapením, že tvůrce cheatovacího softwaru v tak velkém měřítku přitahuje právě PUBG. Jedna z nejpopulárnějších multiplayerových her žánru battle royale se může pochlubit obrovskou hráčskou základnu po celém světě – v současnosti ji hraje 27,6 mil. hráčů, přičemž 10 mil. pochází z Číny a 8 mil. z USA. Podle analytika Daniela Ahmada ze společnosti Niko Partners je PUBG pro cheatery velkým lákadlem nejen z důvodu ohromné popularity, ale i proto, že Čína má velice kompetitivní herní scénu, jejíž základ tvoří progaming a free-to-play tituly.
V prosinci loňského roku se nechal jeden z tvůrců PUBG Brendan Greene slyšet, že díky zavedení automatického banovacího systému se snížil výskyt pokusů o hacknutí hry cheatery přibližně o 67,5 %.
Zdroj: bloomberg.com, polygon.com