Foto: Unsplash

Společnost Tesla dodala ve třetím čtvrtletí letošního roku rekordní počet vozů

Automobilka Tesla slaví další úspěch – ve třetím čtvrtletí letošního roku dodala rekordní počet vozidel, konkrétně 343 830. Jde o důkaz toho, že se jí podařilo oklepat po pomalejším druhém čtvrtletí souvisejícím s odstávkami továren v souvislosti s covidem-19.

Na stránkách automobilky je uvedeno, že Modely S a X tvořily 18 672 čtvrtletních dodávek, zatímco na Model 3 a Y připadlo 325 158 kusů. Celkem Tesla během čtvrtletí vyrobila 365 923 vozů, přičemž na skladě jí zůstalo jen přibližně 20 000 vozů.

Nicméně automobilka upřesnila, že některé z těchto elektromobilů byly již na konci čtvrtletí „na cestě“ k zákazníkům, počet dodaných vozů by tedy měl být ještě o něco vyšší. Důvodem mírného zpoždění byly vysoké přepravní náklady. V loňském roce Musk žádal zaměstnance, aby se tolik nezaměřovali na zvyšování čtvrtletních dodávek, ale místo toho se věnovali minimalizaci nákladů spojených s přepravou. Jde totiž o problém, kterému Tesla čelí dlouhodobě.

Tesla v minulém čtvrtletí ukončila dvouleté období rekordních dodávek poté, co její továrnu v Šanghaji postihla série uzavírek v důsledku omezení kvůli covidu-19. Společnost tehdy dodala 254 695 vozů, což bylo nejméně od třetího čtvrtletí roku 2021. Každopádně v tomto čtvrtletí Tesla mohla výrobu opět zvýšit, jelikož výrobní závod v Šanghaji již netrpí omezeními a také nové továrny Gigafactory v Texasu a Berlíně zahájily svoji výrobu.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.