Foto: se svolením Tesla

Společnost Tesla překonala historický milník – šanghajská Gigafactory vyrobila miliontý vůz

Uzavírání závodů a další problémy nezabránily čínské továrně Gigafactory společnosti Tesla dosáhnout klíčového milníku. Šéf společnosti Elon Musk potvrdil, že šanghajská továrna nedávno vyrobila miliontý vůz. Zároveň uvedl, že všechny továrny celkem vyrobily již 3 miliony elektromobilů. „Gratulujeme Giga v Šanghaji k výrobě miliontého vozu! Celkový počet vyrobených vozů Tesla přesáhl 3 miliony kusů,“ napsal Musk na svůj Twitter.

Právě šanghajská továrna se tak stala hlavním centrem výroby společnosti Tesla. Její výrobní linky se poprvé rozjely koncem roku 2019, přičemž její výrobní kapacity stále narůstaly, a to až do té míry, že se nakonec stala největší továrnou vyrábějící elektromobily na světě. Do konce roku 2021 její roční produkce přesáhla 800 000 kusů, což se stalo klíčovým pro rekordní výdělky společnosti Tesla. Gigafactory v Šanghaji je nyní hlavním exportním centrem společnosti, které kromě Číny dodává vozy i do Evropy a na další klíčové trhy.

Továrnu v Šanghaji doplnily nově otevřené továrny Gigafactory v Berlíně a Texasu, které budou hnacím motorem alespoň krátkodobého růstu. Tesla nicméně zkoumá také možnosti výstavby továren v místech, jako je například Kanada. Nicméně ještě dlouho zůstane čínská továrna zásadní pro plnění stále vyšších výrobních cílů, na něž tlačí zejména rostoucí konkurence z řad mezinárodních výrobců elektromobilů.

Zdroj: engadget.com