Zdroj: flickr.com

Společnost Toshiba oficiálně končí v segmentu notebooků

Jedna legenda je u konce. Společnost Toshiba patřila 35 let mezi přední výrobce notebooků a přenosné počítače s touto značkou se řadily mezi absolutní špičku. Minulý týden převedla Toshiba zbývající podíl svých výrobních kapacit na společnost Sharp, a činnost v oblasti vývoje notebooků tak definitivně ukončila. Sharp přitom už před dvěma lety koupil 80,1 procentní podíl divize Toshiby a založil na jejích základech vlastní brand Dynabook. Nyní využil předkupní právo a stal se jeho stoprocentním vlastníkem.

Společnost Toshiba vydala svůj první přenosný počítač T1100 už v roce 1985. Počítač nabízel na svou dobu nadstandardní výbavu v podobě interní dobíjecí baterie, mechaniky schopné číst 3,5palcové diskety a 256kb operační paměti. Pamětníci uvádí, že si vedení společnosti nebylo úspěchem nového produktu vůbec jisté, nakonec jej ale začalo prodávat za 2000 dolarů.

Největší popularitu měla značka Toshiba v devadesátých a nultých letech, po roce 2000 ale zájem uživatelů opadal. Značka totiž nebyla schopná nabídnout jedinečné funkce, ani dostupné výkonné herní notebooky. V roce 2011 zaznamenala Toshiba maximum se 17,7 miliony prodaných notebooků. V roce 2017 toto číslo kleslo na 1,4 milionů.

Toshiba však rozhodně nekončí v odvětví počítačů jako takových, zaměří se ale více na dodávku jednotlivých komponent. Se značkou Dynabook by měla spolupracovat i nadále. Stejně tak společnost hodlá dále rozvíjet své portfolio v oblasti tiskáren a datových úložišť, kde je považována za světovou špičku.

Zdroj: toshiba.co.jp

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.