Společnost UPS si u Tesly objednala 125 elektrických kamionů

Americká přepravní společnost UPS si u Tesly rezervovala 125 elektrických kamionů Tesla Semi, což je zatím největší veřejně známá objednávka. Chce tak významně rozšířit svůj vozový park vozidel na alternativní pohon.

Jak jsme informovali, Tesla v listopadu představila svůj elektrický kamion s prvky autonomie Tesla Semi, který by měl vyjet na silnice v roce 2019. Podle dojezdu bude „kus“ stát od 150–200 tisíc dolarů. Předtím si větší dodávky kamionů, které se podle slov Tesly mohou pochlubit až 30% úsporou na spotřebě paliva, objednaly např. firmy JB Hunt, Sysco nebo Walmart, přičemž společností s nyní druhou největší objednávkou je nápojový gigant PepsiCo se 100 kamiony.

Společnost UPS sdělila, že Tesle poskytla údaje o tom, jak její nákladní vozy fungují na současných trasách, aby mohla Tesla vyhodnotit výkon elektrických kamionů v její flotile vozů. Podle Scotta Phillippiho, ředitele oddělení mezinárodních operací v UPS, umožní společnosti velký počet tahačů provést řádný test jejich schopností. UPS se zatím stále rozhoduje, na jaké trasy vozidla nasadí, ale podle všeho to bude primárně na území USA (dnes působí celkem ve více než 200 zemích světa). Tesla bude společnosti k dispozici na konzultace a poskytne jí podporu v oblasti infrastruktury dobíjecích stanic.

UPS v současnosti používá vozy na různý pohon – místo ve vozovém parku společnosti mají „náklaďáky“ jezdící na zemní plyn, elektřinu, propan-butan a jiná alternativní paliva. V listopadu jsme psali o tom, že v New Yorku plánuje elektrifikovat většinu svých dodávek.

Včetně obří zakázky od UPS obdržela Tesla na svůj elektrický tahač dosud 410 objednávek.

 

Zdroj: reuters.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.