Foto: Unsplash

Společnost Valve nebude vydávat hry, které zahrnují obsah generovaný umělou inteligencí

Podle posledních informací společnost Valve odmítá vydávat hry obsahující umění generované umělou inteligencí a další podobný obsah. Uplynulý víkend se společnost k celé věci jednoznačně vyjádřila. V prohlášení sdíleném s IGN mluvčí Valve Kaci Aitchison Boyle uvedla, že se společnost nesnaží odrazovat od používání AI, ale je podle ní zapotřebí nejdříve nastolit pořádek v současném zákoně o autorských právech.

„Vítáme a podporujeme inovace a technologie umělé inteligence, které jistě vytvoří nové a vzrušující zážitky v oblasti her. Vývojáři sice mohou tyto AI technologie využívat při své práci s příslušnými komerčními licencemi, ale nemohou porušovat stávající autorská práva,“ vysvětlila Boyle.

Dodala také, že Valve nyní vrací prostředky těm tvůrcům, kteří se dostali do rozporu se současnými pravidly společnosti kvůli tomu, že ve své hře použili obsah generovaný umělou inteligencí.

Není překvapivé, že se společnost Valve snaží předběhnout to, co se rychle stává jedním z nejpalčivějších problémů v oblasti technologií. Už jsme byli svědky toho, že generativní umělá inteligence způsobila problémy hudebnímu průmyslu. V dubnu například streamovací služby jako Spotify a YouTube strávily mnoho času řešením žaloby týkající se autorských práv společnosti Universal Music Group poté, co někdo na jejich platformy nahrál virální píseň Drakea generovanou umělou inteligencí.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.